Поради для дому

Як правильно обрати котел для заміського будинку. Поради експертів.

На сьогоднішній день найбільш дешевим джерелом палива для опалення заміського будинку є природний газ. Ринок газового обладнання дуже різноманітний, що часом ускладнює вибір. На які характеристики необхідно звернути увагу при покупці газового котла?

Слід пам’ятати, що всі котли мають однакову принципову схему роботи. Так, всі котли, без винятку, мають не більше двох теплових контурів. Просто запам’ятайте: передаючи тепло в будинок, котел використовує один контур опалення.

Теплоносій може текти як по радіаторів опалення, так і використовуватися для обігріву водяної підлоги в різних кімнатах. Другий контур призначений виключно для підігріву води. Такі котли прийнято називати двоконтурними.Основними елементами всіх газових котлів є: камера згоряння, в якій розташовані пальник і теплообмінник, циркуляційний насос, димохід і автоматика управління. У двухконтурных котлах — два теплообмінники, підключені до різних магістралей. Основний теплообмінник розташований над пальником. Через нього тепло, що виділяється при згорянні природного газу, передається теплоносію. Тому він відповідає за опалення. Конструктивно первинний теплообмінник виконаний у вигляді змійовика з труб з щільно насадженими на них металевими пластинами.Циркуляційний насос жене рідкий теплоносій системи опалення по цих трубах, тому, чим довше ця змійка — тим більше число насаджених на неї пластин, вище тепловіддача. У настінних побутових котлах теплообмінник системи опалення першого контуру виготовляють з міді або хромованою стали — порівняно легких металів, що володіють високою теплоємністю. У підлогових моделях використовують чавунні теплообмінники. Цей матеріал мало схильний до корозії і добре зберігає тепло.У всіх сучасних котлах застосовується автоматичний підпал газоповітряної суміші. Це дозволяє довірити управління котлом і, відповідно, обігрів будинку автоматиці.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *