Новини

Візуально-естетичні рішення фасадних будівель

Офіси сьогодні є одним із ключових типів сучасної архітектури. Сучасні офіси часто є будівлями-символами і формують міський силует Нью-Йорка, Чикаго та багатьох інших відомих міст. Однак поняття офісу є досить узагальнюючим.
Офісом прийнято назвати місця праці установ, фірм, організацій невиробничої сфери діяльності. В архітектурному розумінні мається на увазі будівля офісу де працюють люди конторської діяльності. Синонімами слова офіс є «бюро, контора». Архітектурно-візуальні вирішення офісних будівель є дуже різноманітнішими, більше ніж планувальна типологія. Можна сказати що офісом може навиватись все що не є житлом.
Поняття офісів є узагальнюючим і зважаючи та таку «об’ємність» образновізуальні вирішення багатьох офісів є далеко не найкращими. На початку цього року КНР (Китай) було прийнята постанова не будувати житлові та громадські будівлі у формі різноманітних предметів чи об’єктів. Намічається тенденція відходу від атрактивності архітектури і наповнені її більш серйозними смислам. Тому образно-архітектурні рішення повинні відповідати цьому. Зважаючи на виключно комерційну сферу діяльності офісів зовнішній вигляд при цьому повинен бути впізнаваний і своєрідним чином сприяти репутації компанії, котра розміщується в ньому.
На сьогодні значну кількість офісних будівель складно ідентифікувати як офіси, вони більш подібні на житло, експозиційні, промислові, торгові та інші будівлі. Зважаючи на це необхідно сформулювати певний список критеріїв за яким можна було зрозуміло відрізнити офіс від інших типів – торгівельних центрів, шкіл, лікарень та ін. При цьому дані критерії повинні сформульовані таким чином аби мінімально обмежувати архітекторів у творчому вираженні. Зважаючи на це слід їх розглядати у послідовності від більш визначальних до менш вагомих.
Сьогодні офісні будівлі є одним із провідних напрямків діяльності архітекторів. Існує чимало досліджень, матеріалів та статей, що стосуються конкретних офісних будівель, комерційних та споживчих досліджень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *