Поради для дому

Стіна

Стіна – одна з найважливіших конструктивних елементів будівлі, основна задача якої відокремлення приміщення від навколишнього середовища або сусіднього приміщення.
Будь-яка стіна будинку, незалежно від типу конструкції і застосовуваних матеріалів, повинна відповідати всім вимогам і функціям, які висуваються до стінних огороджувальних конструкцій. Стіни бувають несучі та не несучі. Основні несучі стіни забезпечують міцність конструкції, несуть сумарне навантаження від власної ваги, ваги перегородок, перекриттів, покрівлі, інженерного обладнання та комунікацій, меблів, інвентарю і самих мешканців протягом усього терміну експлуатації.
В даний час спеціалісти виділяють 2 найбільш популярні технології:
— цегляна або блокова з мокрим способом укладання стін шляхом замішування розчину;
— збірна, коли будинок збирається з елементів, як конструктор – каркасні технології.
Найголовніше в процесі зведення стін з будь-якого матеріалу — дотримання геометричних розмірів і вертикальності площин, для того щоб уникнути додаткових перевитрат і труднощів при виконанні подальших оздоблювальних робіт.
Стіни із піно- та газоблоків. Піно- та газоблоки – це один з найпопулярніших матеріалів, які мають хороші енергоефективні, звукоізоляційні характеристики за доступною ціною. Також матеріал є екобезпечним, так як виробляється з натуральних матеріалів – піску, цементу та води. Матеріал використовують для зведення стін будинку до трьох поверхів, а також стіни в монолітних залізобетонних висотках.
Стіни з керамоблоків та цегли. Одним з найбільш популярних матеріалів досі залишається цегла, основними перевагами якої є міцність та довговічність. Цегла виготовляється цільною і порожнистою. У порожнистої цегли порожнечі займають від 10% до 50% обсягу. Зі збільшенням кількості порожнин – покращуються теплоізоляційні властивості.
Прекрасною альтернативою цеглі стали керамічні блоки. Завдяки своїй пористій структурі керамоблоки мають низьку теплопровідність, високу морозостійкість та паропроникність. Керамоблок виготовляють порожнистим із займаними порожнечами від 50% до 75% обсягу, що покращує теплоізоляційні властивості матеріалу і зменшує щільність, а відповідно і питому вагу матеріалу.
Стіни з дерева. Головною перевагою стін з дерева завжди була їх природна краса та екологічність. Дерев’яні будинки виготовляємо з обрізного прямокутногу брусу, з тесаного дерева та дикого зрубу! Для будівництва використовується дерево діаметром: 22-26см, 26-32см, 32-40см. Також використовувати клеєний брус, ламелі якого висушують до 10% вологості і склеюють під тиском в цілий брус шириною до 30 см та довжиною до 12 м.
Дерево характеризується високими теплоізоляційними характеристиками, екологічністю, невеликою питомою вагою, добре забезпечує мікроклімат приміщення.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *