Новини

Підсилення фундаментів за допомогою ін’єкцій

У разі виявлення під час обстеження фундаментів їх несуттєвогі слаблення або незначних додаткових навантажень найбільш ефективним особом підсилення є ін’єкції у масив конструкцій цементний лімерцементних та інших розчинів і рідин. Нагнітання ійснюється за допомогою ін’єкторів, які занурюють у масив конструкції.

| Для підсилення фундаментів із бутового каменю вздовж фундаменту відривають шурфи, в його стінках влаштовують отвори, в які закладають гнуті трубки діаметром 25 мм. Після зворотної засипки та ущільнення ґрунтів у трубки під тиском 2-10 атм. нагнітається цементний розчин складу 1:1. Ін’єктори або трубки розташовують у тілі фундаменту в шаховому порядку на відстані 0,5—1 м, що уточнюється на пробній ділянці. Витрати розчину становлять 25-35 % від обсягу закріпленого фундаменту. Цей спосіб підсилення фундаментів безпечний і зручний у виконанні.

У разі ослаблення міцності розчину швів тільки на поверхні фундаменту (вилуговування) проводять оштукатурювання або торкретування його поверхні. У цьому випадку поверхню фундаменту оголяють (прибирають грунт), очищають зруйнований розчин швів. Потім заповнюють шви і штукатурять фундамент цементним розчином або виконують торкретування за допомогою спеціального обладнання.

В останні роки для ін’єктування кам’яних і бетонних фундаментів дедалі більше поширюється застосування полімерцементів. Полімерцементи — це суміші водних дисперсій органічних полімерів (латекси, кремнійорганічні сполуки, водорозчинні карбамідні та епоксидні смоли) із портландцементом. Застосування полімерцементів для ін’єктування фундаментів і зовнішньої штукатурки сприяє підвищенню водонепроникності, морозостійкості та міцності підсилюваних елементів. Крім цього, практика підсилення фундаментів засвідчила раціональність використання адгезійної обмазки із полімер – розчинних композицій (епоксидних смол, компаундів, клеїв тощо) для поверхонь конструкцій, а також ін’єктування компаунда із синтетичних смол у тріщини фундаменту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *