Новини

Переваги та недоліки печей-камінів

Піч-камін — новий вид опалювального обладнання, сучасна модифікація традиційних печей, які стають все більш популярними у власників заміських будинків завдяки компактності, високій функціональності, зручності експлуатації та безпеці.
Серед переваг використання печей-камінів виділяють:
— зручність і простота в обслуговуванні;
— закрита конструкція, що дозволяє паливу тліти, а не горіти, що дає більше тепла, ніж у відкритих системах (наприклад в класичному каміні);
— відсутність в кімнаті чадного газу;
— використання різного виду палива: дрів, дерев’яної тріски, вугілля, пеллет;
— можливість демонтувати при заміні або переїзді;
— естетичне задоволення від споглядання вогню і релакс.
Є у цих чудо-приладів і недоліки:
— нерівномірний розподіл тепла (під стелею тепліше, ніж на підлозі);
— необхідність утеплювати димохід, щоб не утворювалися конденсат і сажа;
— регулярне чищення димоходу;
— висока ціна;
— вогонь видно тільки через скло.

Перш ніж зупинитися на будь-якій моделі печі-каміну, а ринок зараз ними рясніє, треба відповісти на ряд питань:
— по-перше, з якого матеріалу вона повинна бути зроблена?
— по-друге, якими додатковими функціями вона буде оснащена? Наприклад, водяним контуром (водяним теплообмінником для нагріву води, приєднаним до радіаторів опалення в інших приміщеннях будинку) або конвекційним вентилятором (обігрівом холодного повітря через спеціальні отвори). Якщо Ви хочете на такій печі готувати, тоді потрібна модель з варильною поверхнею, вбудованою духовою шафою або гратами для барбекю.
— по-третє, які є інженерні можливості у приміщення, де Ви плануєте розмістити камінну піч?
— по-четверте, який вид каміна-печі найкраще впишеться в дизайн інтер’єру кімнати, де вона буде стояти? Наприклад, цегляні печі-каміни більше підійдуть для класичного, англійського або французького стилів, а металеві і комбіновані — для модернізму, мінімалізму і скандинавського стилю.
У заміських будинках камінні печі найчастіше встановлюють у вітальнях і на кухні. Хоча можна поставити їх і в спальні, і навіть на веранді. Залежно від розміру і конфігурації кімнати піч-камін розташовують уздовж стіни, в кутку, в ніші, в простінку або посеред кімнати. Її можна облицювати декоративною керамічною плиткою або каменем, це не тільки підкреслить естетичні переваги предмета, але й збільшить час тепловіддачі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *