Поради для дому

Матеріали для підготовки поверхонь під опорядження

Особливу групу матеріалів при виконанні робіт з оштукатурення складають композиційні матеріали для підготовки під опорядження. Вони, як правило, призначені для тонкошарового лицьового покриття під обклеювання шпалерами, пофарбування, оздоблення декоративними покриттями. Проте можливе їх застосування і для забивання отворів і внутрішньої електропроводки, вирівнювання невеликих місцевих нерівностей тощо.

ДБН В. 2.6-22 «Улаштування покриттів із застосуванням сухих будівельних сумішей» класифікують композиційні склади (суміші) для підготовки під оздоблення на наступні групи.

Сухі суміші і водно – дисперсійні склади для підготовки поверхонь під опорядження є композиційними системи, що містять мінеральні або органічні в’яжучі (зв’язуючі), заповнювачі (наповнювачі) і відповідні модифікуючі добавки, у тому числі і ті, які перешкоджають налипанню розчинової суміші на робочий інструмент.

Основні вимоги до складів для підготовки поверхні під опорядження:

  • адгезія до основи – не менше 0,5 МПА;
  • паропроникність – не нижче 0,1 мг/мчПа;
  • легкоукладальність при нанесенні на поверхню ( не повинна залишати смуг, грудок, тягнутися за інструментом);
  • тріщиностійкість при нанесенні шаром до 5 мм;
  • поверхня покриття повинна добре шліфуватися і фарбуватися різними фарбами;
  • при нанесенні суміш не повинна стікати з вертикальних поверхонь;
  • необхідна водостійкість (для зовнішніх покриттів);
  • морозостійкість – не менше 50 циклів (для зовнішніх покриттів).

Особливості складів для підготовки поверхні під опорядження на відміну від штукатурних матеріалів є забезпечення улаштування тонкошарових (0,3-3 мм) покриттів при досить високих показниках адгезії, міцності і відсутності мілення (лущення поверхні при механічному впливі). Ця вимога визначає необхідність ретельного підбору рецептури, виходячи з конкретної області застосування складу.

Досить ефективні і зручні при підготовці поверхні до опорядження готові до застосування водно – дисперсійні полімерні шпаклювальні склади. Їх застосовують за призначенням, проте найчастіше в якості фінішних, лицьових тонкошарових покриттів по добре підготовленій поверхні основи. Це дозволяє наносити шпаклювальний склад тонким шаром.

Лицьова поверхня покриття, виконаного таким матеріалом, — білосніжна, ідеально рівна і досить міцна, відповідає найвибагливішим естетичним вимогам. Вона не потребує додаткового опорядження. За необхідності склад може бути в масі пофарбований у будь – який колір і відтінок, причому його колористика не залежить від суб’єктивних факторів приготування, як це має місце у випадку із застосуванням сухих сумішей. Проте дешевше і більш практично фарбувати білу, підготовлену до оздоблення поверхню водно – дисперсійними фарбами. Підготовлена поверхня може бути також поклеєна шпалерами або іншим оздоблювальним матеріалом.

Висока якість і ефективність готових до застосування шпаклювальних до застосування шпаклювальних складів забезпечується відповідним підбором інгредієнтів і обов’язковим дотриманням технологічного режиму виробництва.

Підбір інгредієнтів і їх кількісне співвідношення наведені в типових рецептурах двох видів шпаклювальних складів.

Український ринок пропонує великий вибір композиційних матеріалів для підготовки поверхні під опорядження. На ньому представлені численні марки вітчизняної і закордонної продукції різних областей застосування і широкого діапазону якісних характеристик.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *