Новини

Мансардні вікна

Перестройка горищ в мансарди почалася в XVII столітті. Ця ідея народилася у французького архітектора Жюля Ардуена Мансара. Таким перетворенням він вирішив проблему створення додаткових житлових площ в центрі Парижа, влада якого, піклуючись про збереження історичного вигляду міста, ввела заборону на збільшення поверховості старих будинків. У мансардах селилися люди не «обтяжені» грошима. Ці дешеві й доступні житла залишалися темними, задушливими, погано опалювальними і в цілому не дуже затишними аж до середини XX століття. Під час війни в Данію хлинув потік біженців, і в країні виникла катастрофічна нестача житла. Тоді згадали про мансарди. Щоб мансарди стали більш зручними для проживання, інженер Віллум Канн Рассмунсен запропонував врізати вікна в похилі схили дахів. Так з’явилися перші мансардні вікна. Конструкції ж мансардних вікон в подальшому удосконалювалася.

Виробництво мансардних вікон
Мансардні вікна, що встановлюються в схилі покрівлі і є її частиною, піддаються більш серйозного впливу зовнішніх факторів (вітру, УФ-променів, опадів), ніж фасадні вікна. Тому вимоги до рами, фурнітури та склопакету в даному випадку дуже високі.

Рами мансардних вікон виготовляють з дерева — набірний-клеєного бруса, просоченого антисептиком (для додаткового захисту конструкції від атмосферних впливів застосовують металеві накладки), ПВХ, алюмінію та сталі. Між рамою і стулкою встановлюють ущільнювачі, завдяки яким вікно стає герметичним і краще зберігає тепло. У мансардні вікна рекомендують встановлювати однокамерні (для легкості) склопакети з теплозахисним низькоемісійним склом. Доцільно застосування загартованого скла. Його механічна міцність в 5-6 разів вище, ніж у звичайного. До того ж, загартоване скло не травмує людину, коли б’ється (якщо це все ж відбувається).

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *