Новини

Легкі і кольорові метали і сплави

До легких і кольорових металів відносяться мідь, алюміній, магній, титан, нікель, свинець, цинк, олово. Обсяг виробництва цих металів порівняно невеликий (не більше 5% світового виробництва металів). У будівництві застосовуються переважно сплави на основі цих металів.
Алюміній і сплави на його основі
Алюміній — метал сріблясто-білого кольору, щільність — 2,7 г / см3, температура плавлення 660 ° C, пластичний, має високу електропровідність. Межа міцності при розтягуванні — 90-120 МПа, відносне подовження 20-30%, твердість по Брінеллю — 25-30. Через порівняно невисокої міцності в чистому вигляді алюміній застосовується у вигляді порошку (фарби, газоутворювач у виробництві газобетону), а також у вигляді фольги для відбивної теплоізоляції і гідроізоляції (фольгоізол).
Сплави на основі алюмінію поділяються на дві групи — ливарні і ті що деформуються.
Ливарні сплави на основі Al-Si — силуміни, що містять від 4 до 13% кремнію. Сплави легують магнієм, міддю, марганцем. Ливарні сплави використовуються для виготовлення корпусів і деталей машин і механізмів.
Деформуємі сплави в системі Al-Cu-Mg називаються дюралюминами. Сплави відрізняються високою корозійною стійкістю. Міцність дюралюмина підвищують загартуванням і старінням. Межа міцності при розтягуванні досягає 100 МПа.
Магналій — сплав Al і Mg, щільність — 2,55 г / см3.
Авіаль — сплав алюмінію з магнієм, кремнієм і міддю, має високу пластичність.
З алюмінієвих сплавів виготовляють плоскі і профільні листи, в тому числі покрівельні, а також прокатні, гнуті, зварні профілі, труби. Шляхом анодного оксидування отримують покрівельні листи різних кольорів. З алюмінієвих сплавів виробляють віконні та дверні блоки, сонцезахисні пристрої та ін.
Сплави на основі міді
Мідь — метал червоного кольору, щільність — 8,8 г / см3, температура плавлення — 1083 ° C, межа міцності при розтягуванні до — 200 МПа, м’який, пластичний метал, хороший провідник електрики.
Латунь — сплав міді з цинком. Латуні легують Al, Pb, Ni, Sn, Mn. Застосовується для виготовлення сантехнічної арматури і фурнітури.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *