Новини

Історія архітектурного стилю модерн

Будинки в стилі модерн поєднують масу переваг: класичні традиції і сучасні віяння, простоту і витонченість, естетику і граничну функціональність.

Історія
Архітектурний стиль зародився у Франції, і в кінці XIX-початку XX століття швидко поширився по Європі. Особливо сприятливим був період 1890-1910 рр., Коли всі сторони життя, включаючи дизайн будинків, зазнавали глибокі зміни. До речі, в перекладі з французької «модерн» якраз і означає «нове мистецтво».

Як розпізнати модерн?
Головна ознака — відхід від прямолінійності і симетрії. Чітких ліній і прямих кутів мінімум, при першій-ліпшій можливості вони замінюються плавними, вигнутими, натуральними.
Будинки, що відносяться до даного стилю відмінні від інших:
• витонченістю форм і вигинів;
• асиметричністю;
• ніжними кольорами фасадів та інтер’єрів;
• натуральними оздоблювальними матеріалами;
• квітковими мотивами в декорі.

Архітектура
Зовні будинок в стилі модерн — розкішна, помірно потужна будівля. Мала кількість прямих ліній компенсується численними вигинами, плавними переходами, декором неправильних форм. Дверні прорізи часто прикрашені арками, а балкони можуть бути найхимерніших контурів.
Вікна досить великі, іноді за розмірами наближаються до вітрин магазинів і торгових центрів. Віконні отвори скромних розмірів доповнені арочним верхом і рослинними орнаментами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *