Система електропостачання

Електромережа – мережа, призначена для постачання та розподілу електричної енергії між постачальником та кінцевим споживачем. Електромережа складається з генерувальних станцій, високовольтних ліній електропередач та розподільчих ліній, які постачають електроенергію до пристроїв розподілення (підстанцій), ввідних пристроїв, ввідно-розподільчих пристроїв та головних розподільчих щитів.

Належить до перших систем, що зявляються на будівельному майданчику до початку будівельно-монтажних робіт. У більшості випадків точкою входу є міська або приватна мережа. За бажанням замовника можна встановити двозонний або тризонний лічильник.

Розетка

Від лічильника обліку споживання, кабель електроживлення заводиться на електричний розподільчий щиток, звідки розподіляється по всіх точках підключення електроспоживчих приладів в будинку.

Проект електропостачання приватного будинку чи будь-якого іншого об’єкта — це один з найважливіших документів, який може стати в нагоді не тільки при виконанні монтажних робіт, але також при введенні об’єкта в експлуатації, а також через багато років, наприклад, при заміні якогось обладнання в квартирі.

Електропостачання освітлення

Проект системи електропостачання розробляється на підставі дизайн-проекту, архітектурного проекту, схеми розставлення меблів або дизайн-проекту та побажань замовника, які спільно зі спеціалістом студії «AGGR» оформлюються в технічному завданні. Проект електропостачання дозволяє раціонально та правильно розподілити навантаження й уникнути проблем з вимкненням світла та відключення автомата. На підставі проекту (узгодженого з відповідними органами) квартиру або будинок підключають до мережі постійного електропостачання.

Електрика в будинку

Склад проекту:

 • Вихідні дані для підключення, споживана потужність
 • Схеми електричної проводки поверхів (згідно розставленої меблів)
 • Схеми електропроводки освітлення поверхів
 • Схема електророзподільної щитка
 • Пристрій блискавковідводу та заземлення
 • Переріз проводів і специфікація
План електропостачання

Монтаж системи електропостачання

Монтування системи можна розподілити на основні етапи, які виконуються як в житлових будинках, так і на виробничих об’єктах.

 • Установка низьковольтної електропроводки. Побутова техніка і комп’ютерне обладнання споживають невелику кількість електроенергії. Важливим кроком на цьому етапі є обробка механічно екранованих кабелів, особливо в промислових будівлях. Використовуються короба, трубки і лотки.
 • Електромонтаж високовольтних систем і технічних систем. Не допускається поєднувати з кабелем малої потужності.
 • Монтаж вимикачів і кабелів. Вони повинні бути повністю захищені і безпечні.
 • Монтаж освітлювального обладнання. Освітлювальні прилади повинні встановлювати досвідченими монтувальниками, щоб забезпечити необхідний рівень освітлення в приміщенні.
 • Монтаж заземлення та блискавкозахисту. Для з’єднань використовується зварювання і кріпильні металеві болти, які повинні забезпечувати надійність конструкції.
 • Монтаж електрощитового обладнання. Встановлюється в ніші в стіні. Воно оснащене автоматичним або ручним перемикачем, вимірювачами потужності, захисними пристроями (УЗО), трансформаторами живлення і напруги, розподільними щитами і моніторами мережі електроживлення.

Останній крок визначає роботу системи і виявляє дефектні елементи (наприклад, лампи розжарювання). Якщо система працює правильно, можна здійснювати пуско-налагоджувальні роботи.

елетрощиток
монтаж проводки в доме
Монтаж розетки

Скільки коштує проектування і впровадження інженерних систем?

Кожна система життєзабезпечення вашого будинку індивідуальна і вимагає відповідних розрахунків. Напишіть нам або зателефонуйте і ми зможемо розрахувати приблизну вартість впровадження даних систем.