Система дренажу

Багато людей зовсім не розуміють, навіщо потрібен дренаж на ділянці і тому ігнорують його споруду. Але це велика помилка, яка може призвести не тільки до загибелі рослин на ділянці, а й до руйнування будинку. Виконання дренажу земельної ділянки — життєво важливе завдання для господаря заміського котеджу. Вирішення цієї проблеми «розв’язує» відразу кілька вузьких місць: передчасне руйнування будови, зниження родючості грунту, розсадник хвороб, і багато іншого.

Через надмірні опади і / або близькості залягання грунтових вод, з’являються відразу кілька факторів, які не просто роблять бажаними, а вимагають прийняття негайних заходів по дренажу навколо будинку і осушенню присадибної ділянки.

Дренажем іменується система комунікацій підземного типу, використовувана для відведення грунтових вод (а також дощових, талих вод) від основи будівлі, підземного колодязя, а також для осушення ділянки або саду. Служить для захисту фундаментів і підвалів від вологи з грунту: дощових, талих вод або коливання грунтових вод. Дренажна система також може бути потрібна у тому випадку, якщо здійснюється коригування рельєфу території — створення штучних гірок, вирівнювання території і інше.

Способи осушення ділянки та їх взаємодія
В основному існують два способи осушення ділянки: поверхневий і глибинний. Однак набагато вигідніше влаштувати на ділянці обидва види дренажу: відвід води гарантований, а комунікаційні мережі більш впорядковані.

Дренажна система

Поверхневий дренаж дачної ділянки або заміського будинку виручає, якщо в період рясних дощів і сніготанення на ділянці починають скупчуватися великі обсяги води, і необхідний їх швидкий організований відвід. У першу чергу, це стосується території, що безпосередньо прилягає до будинку — доріжок, клумб, квітників, альпійських гірок, газонів, водойм, альтанок, спортивних і дитячих майданчиків, автомобільних стоянок, а також огорож з стрічковим фундаментом.

Дренаж території
Влаштування дренажу

Призначення глибинного дренажу — зниження рівня грунтових вод на ділянці, відведення води, застоюється через глинистих і суглинних грунтів.
При спільному використанні поверхневого і глибинного дренажу перший використовується як допоміжний глибинного, перехоплюючи основний обсяг надлишкової вологи і не перевантажуючи систему. У цьому випадку обидва дренажу стикуються в певних місцях за допомогою спеціальних вузлових з’єднань. Тоді в дренажному колодязі збираються як вода з поверхні, яка відразу ж йде під землю, так і підземні води.

Виводитися дренажна система може також у відкриту водойму або в дощову каналізацію. На виведенні труби може бути встановлений клапан зворотної дії.

Для будывництва дренажної системи спочатку знадобиться складання проекту, для чого треба мати інженерно-геологічні дослідження (геологію) і план ділянки. Треба з’ясувати, на якому рівні розташовуються грунтові води і визначити типи шарів грунту (зріз). На підставі отриманої інформації вибирається конфігурація траншей, колодязів, діаметр труб, що укладаються, і інші параметри.

Проект дренажної системи ділянки включає:

  • схематичну замальовку укладання дренажних труб для облаштування глибинних і поверхневих комунікацій;
  • розрахункові показники дренажних труб: довжина, діаметр перетину, ухил, глибина укладання, а також відстань між декількома дренамі;
  • розміри і місце розташування інших елементів дренажної системи: з’єднувальні вузли, колодязі, приймачі води;
  • перелік матеріалів, які будуть потрібні для того, щоб можна було створити ефективну дренажну систему.
Система дренажу
План дренажної системи
План дренажної ділянки

Монтаж дренажої системи на ділянці включає:

  • Підготовку дрен – спеціальних каналів системи дренажу;
  • Дотримання ухилу на всі системи в бік колодязя, стічної канави або водойми.
  • Заповнення каналів щебенем, гравієм, піском і укриття зверху дерном;
  • Розташування в шарі гравію, при необхідності, дренажних труб або обраного матеріалу (фашин, брусків тощо);
  • Влаштування септиків;
  • З’єднання дренажних дрен із септиками та вивід у відкриту водойму чи каналізацію.
Монтаж дренажу
Дренажна труба
Водовідвід дощових вод

Скільки коштує проектування і впровадження інженерних систем?

Кожна система життєзабезпечення вашого будинку індивідуальна і вимагає відповідних розрахунків. Напишіть нам або зателефонуйте і ми зможемо розрахувати приблизну вартість впровадження даних систем.