• contact@example.com
 • 666 888 0000

Система дренажу

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Багато людей зовсім не розуміють, навіщо потрібен дренаж на ділянці і тому ігнорують його споруду. Але це велика помилка, яка може призвести не тільки до загибелі рослин на ділянці, а й до руйнування будинку. Виконання дренажу земельної ділянки — життєво важливе завдання для господаря заміського котеджу. Вирішення цієї проблеми «розв’язує» відразу кілька вузьких місць: передчасне руйнування будови, зниження родючості грунту, розсадник хвороб, і багато іншого.

Через надмірні опади і / або близькості залягання грунтових вод, з’являються відразу кілька факторів, які не просто роблять бажаними, а вимагають прийняття негайних заходів по дренажу навколо будинку і осушенню присадибної ділянки.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»2/3″][vc_column_text]Дренажем іменується система комунікацій підземного типу, використовувана для відведення грунтових вод (а також дощових, талих вод) від основи будівлі, підземного колодязя, а також для осушення ділянки або саду. Служить для захисту фундаментів і підвалів від вологи з грунту: дощових, талих вод або коливання грунтових вод. Дренажна система також може бути потрібна у тому випадку, якщо здійснюється коригування рельєфу території — створення штучних гірок, вирівнювання території і інше.

Способи осушення ділянки та їх взаємодія
В основному існують два способи осушення ділянки: поверхневий і глибинний. Однак набагато вигідніше влаштувати на ділянці обидва види дренажу: відвід води гарантований, а комунікаційні мережі більш впорядковані.[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1927″ img_size=»675х494″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Поверхневий дренаж дачної ділянки або заміського будинку виручає, якщо в період рясних дощів і сніготанення на ділянці починають скупчуватися великі обсяги води, і необхідний їх швидкий організований відвід. У першу чергу, це стосується території, що безпосередньо прилягає до будинку — доріжок, клумб, квітників, альпійських гірок, газонів, водойм, альтанок, спортивних і дитячих майданчиків, автомобільних стоянок, а також огорож з стрічковим фундаментом.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»1/4″][vc_single_image image=»1939″ img_size=»1749х1203″][vc_single_image image=»1947″ img_size=»850х582″][/vc_column][vc_column width=»3/4″][vc_column_text]Призначення глибинного дренажу — зниження рівня грунтових вод на ділянці, відведення води, застоюється через глинистих і суглинних грунтів.
При спільному використанні поверхневого і глибинного дренажу перший використовується як допоміжний глибинного, перехоплюючи основний обсяг надлишкової вологи і не перевантажуючи систему. У цьому випадку обидва дренажу стикуються в певних місцях за допомогою спеціальних вузлових з’єднань. Тоді в дренажному колодязі збираються як вода з поверхні, яка відразу ж йде під землю, так і підземні води.

Виводитися дренажна система може також у відкриту водойму або в дощову каналізацію. На виведенні труби може бути встановлений клапан зворотної дії.

Для будывництва дренажної системи спочатку знадобиться складання проекту, для чого треба мати інженерно-геологічні дослідження (геологію) і план ділянки. Треба з’ясувати, на якому рівні розташовуються грунтові води і визначити типи шарів грунту (зріз). На підставі отриманої інформації вибирається конфігурація траншей, колодязів, діаметр труб, що укладаються, і інші параметри.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Проект дренажної системи ділянки включає:

 • схематичну замальовку укладання дренажних труб для облаштування глибинних і поверхневих комунікацій;
 • розрахункові показники дренажних труб: довжина, діаметр перетину, ухил, глибина укладання, а також відстань між декількома дренамі;
 • розміри і місце розташування інших елементів дренажної системи: з’єднувальні вузли, колодязі, приймачі води;
 • перелік матеріалів, які будуть потрібні для того, щоб можна було створити ефективну дренажну систему.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1942″ img_size=»600х383″][/vc_column][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1945″ img_size=»1131х852″][/vc_column][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1949″ img_size=»484х271″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Монтаж дренажої системи на ділянці включає:

 • Підготовку дрен – спеціальних каналів системи дренажу;
 • Дотримання ухилу на всі системи в бік колодязя, стічної канави або водойми.
 • Заповнення каналів щебенем, гравієм, піском і укриття зверху дерном;
 • Розташування в шарі гравію, при необхідності, дренажних труб або обраного матеріалу (фашин, брусків тощо);
 • Влаштування септиків;
 • З’єднання дренажних дрен із септиками та вивід у відкриту водойму чи каналізацію.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1953″ img_size=»337х253″][/vc_column][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1955″ img_size=»900х630″][/vc_column][vc_column width=»1/3″][vc_single_image image=»1957″ img_size=»337х253″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Скільки коштує проектування і впровадження інженерних систем?

Кожна система життєзабезпечення вашого будинку індивідуальна і вимагає відповідних розрахунків. Напишіть нам або зателефонуйте і ми зможемо розрахувати приблизну вартість впровадження даних систем.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]