• contact@example.com
  • 666 888 0000

Будівництво будинків з піно та газоблоків

Завдяки технічному прогресу і прагненню будувати енергоефективні будинки на сучасному будівельному ринку постійно з’являються нові будматеріали, що перевершують своїми характеристиками існуючі. До таких матеріалів відноситься газобетон.

Газобетон і пінобетон — це два типи пористого бетону, які насамперед, відрізняються способом пороутворення, хоча, насправді, їх відмінність на цьому не закінчується. Існує і третій вид пористого бетону – газо-пінобетон. Пори в структурі необхідні для поліпшення фізико-хімічних властивостей самого матеріалу.

D300. Матеріал низької щільності, використовується в тих місцях, де будуть невеликі навантаження на блок. Рекомендується такий блок для будівництва міжкімнатних перегородок і не несущих конструкцій. Також може бути використаний, як матеріал для облицювання стін (утеплення).

D400. Газобетонний блок такої щільності використовують для будівництва одноповерхових будівель з низькими навантаженнями на перекриття (дерев’яні перекриття, мансардний поверх).

D500. Це блоки з високою щільністю, яка підходить для будівництва капітальних стін, несущих конструкцій і розрахована витримувати значне навантаження на перекриття.

Будинки з газобетонних блоків мають ряд безперечних переваг, в порівнянні з іншими видами житлової забудови.

  1. Низькі фінансові витрати. На зведення будинку з газоблоку ціна буде набагато нижча, ніж, наприклад, з тієї ж цегли. Це пов’язано з наступними моментами:

— економія на чорновій обробці;

— менше витрат на фундамент;

— бригада будівельників обійдеться дешевше, зважаючи на легкість роботи з газоблоком;

— економія на опалюванні будинку (гарна термоізоляція).

  1. Легкість і швидкість монтажу. Оскільки блоки мають невелику вагу при відносно великому об’ємі, їх легко переносити/укладати. Шов кладки клею для газоблоку значно менший, ніж шов цементно-піщаної суміші для кладки цегли, що істотно впливає на кількість замісів робочої суміші.
  2. Термоізоляційні властивості. Оскільки матеріал має комірчасту структуру, що виключає промерзання, будинки з газоблоку досить теплі.
  3. Не потрібна груба чорнова обробка. Будинок з газоблоку достатньо обштукатурити усередині і зовні, оскільки газобетон має рівну поверхню, а розмір шва кладки коливається в межах 2-3мм.
  4. Пожежобезпека будинку. Навіть при дуже сильному нагріванні матеріал не піддається займанню.

 

Недоліків будинків з газоблоку небагато, але вони є:

— для монтажу настінних меблів використовують спеціальні анкери/дюбелі для газобетону, які набагато дорожчі за класичні кріплення (цвях, саморіз, дюбель/цвях);

— крихкість газоблоку, його легко пошкодити (подряпати, сколоти);

— низька міцність конструкції на вигин (з’являються тріщини в місцях усадки);

— малоповерховість споруджень будинків з газоблоку.

Проекти будинків вищезгаданої щільності можуть передбачати не більше 3 поверхів.