Новини

Бетони спеціального призначення. Високоміцні бетони

Вперше завдання створення «високоефективного бетону» (high performance concrete) була сформульована на міжнародному конгресі, що відбувся у 1993 р. Під цим терміном об’єднані багатокомпонентні бетони з високими експлуатаційними властивостями, в тому числі міцністю, зносостійкістю, корозійною стійкістю та бактерицидністю. Високоякісні бетони, що отримують при твердінні високорухомих бетонних сумішей, мають міцність при стиску після 2 доби – 30…50 МПа, після 28 діб – 60…150 МПа; морозостійкість F600 та вище, водонепроникність W12 та вище, водопоглинення менше 1…2 мас. %, стиранність не більше 0.3…0,4 г/куб.м.
Прогнознований термін експлуатації таких бетонів – 200 років. За даними японських вчених можна отримати бетони з терміном служби більше 500 років.
Яскравим прикладом реалізації концепції високоякісних бетонів є побудована у 1995 р. у Норвегії платформа для добування нафти у Північному морі. Платформа висотою 472 м встановлена на ділянці моря глибиною 300м та розрахована на дію ураганного шторму з максимальною висотою хвилі 31,5 м. Розрахований термін експлуатації платформи – 70 років.
Серед високоміцних бетонів останнього покоління найбільшу увагу привертають бетони, відомі у зарубіжній фаховій літературі під назвою DSP (densified small particles), отримані на основі портландцементу, модифікація структури якого здійснена за рахунок використання суперпластифікаторів (для зниження водоцементного відношення до В/Ц= 0,12…0,22) та мікронаповнювачів. Ці матеріали містять спеціально підготовлені цементи, мікрокремнезем, спеціальні заповнювачі та мікроволокна. Міцність при стиску таких матеріалів досягає 100 МПа, а при гідротермальній обробці – 300…500 МПа.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *