Поради для дому

Арки в інтер’єрі

В сучасному інтер’єрі арки користуються особливою популярністю. Таке архітектурне рішення дозволяє максимально комфортно розділити простір без затрат корисної площі. Неординарні дизайнерські рішення роблять приміщення оригінальними та яскравими.

Перед тим як почати монтаж арки, необхідно визначитися з рядом характеристик: типом, масштабом, дизайном та матеріали, які будуть використовуватися для обробки.

Гармонійне поєднання матеріалів та розмірів, продумана форма дозолить досягти відмінного результату.

Обираючи форму арки необхідно враховувати масштаб приміщень, котрі будуть об’єднані, а також висоту, параметри дверного отвору, рівень підлоги. Наприклад, деякі конфігурації додають простору, а інші потребують значних затрат по розширенню дверного отвору.

Арка (портал) – це один із найпростіших варіантів, виконаних у вигляді літери «П», який не потребує значних трудових затрат.

Класична арочна конструкція – ідеальне рішення для приміщень з високою стелею. Вигин арки повинен складати не менше половини дверного отвору. Наприклад, при ширині 1 метр, радіус згину повинен становити 50 см. А так як процес потребує значного збільшення ширини проходу, то при низьких стелях звід буде виглядати непропорційно або висоти приміщення взагалі не вистачить.

Арка в стилі «романтика» підійде для широких дверей. Цей тип потребує закруглених кутів та прямої вставки.

Стиль модерн відрізняється різноманітністю конфігурацій. Кути таких архітектурних конструкцій можуть бути як закругленими, так і прямокутними. Можливі і комбіновані варіанти.

Конфігурація залежить від загального стилю і особливостей дизайнерських рішень, фантазій та вподобань власника.

Важливо роль відіграють і будівельні матеріали. Для монтажу арки використовують такі матеріали: метал, дерево, пластик, цегла, бетонний моноліт, ДСП, ДВП, гіпсокартон або фанера. Якщо вибір впав на такі матеріали як камінь, цегла або бетонна суміш, слід враховувати значну масу конструкції. Крім того, суттєво доведеться збільшити дверний отвір.

Металевий звід стане ідеальним доповненням в приміщенні хай-тек. Дерев’яна арка красива сама по собі і не потребує додаткового оброблення. Інші матеріали підходять для монтажу арки будь-якої конфігурації та стилю. Такі матеріали піддаються різній обробці, наприклад, плиткою, декоративним каменем, штукатуркою, фарбами та лаками.

Будівельні матеріали можна варіювати або об’єднувати, це стосується і оздоблювальних матеріалів. Додаткового шарму додають монтаж додаткового освітлення та вітражних елементів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *